विचार पोष्ट गर्नुहोस

  • This field is required.

  • We won share this with strangers.

  • This field is required.

  • This field is required.

सिर्जनशील प्रबद्र्धन केन्द्रद्धारा गणेश नेपाली परिवारलाई सहयोग रकम हस्तान्तरण
रिपोर्टर्स क्लब नेपालमा बिहिबार सिर्जनशील प्रबद्धन केन्द्र नेपालकी अध्यक्ष सावित्री बस्नेतको सभापतित्वमा आयोजित रकम हस्तान्तरण कार्यक्रम गर्दै विदेशमा आफ्ना दुइ छोरा गुमाएका गणेश नेपालीको परिवारलाई सिर्जनशील प्रबद्र्धन केन्द्र नेपालको पहलमा अष्ट्रेलियामा रहेका अभिषेक उप्रेतीको फेसबुक सहयोग अभियानमार्फत विभिन्न देशमा छरिएर

आइप्याडमा  निःशुल्क माइक्रोसफ्ट अफिस चलाउन सकिने
माइक्रोसफ्टका प्रमुख कार्यकारी सत्य नादेलाले सान फ्रानसिस्कोमा आयोजित कार्यक्रममा आइप्याडका लागि निःशुल्क अफिस प्याकेजको घोषणा गरेपछि विण्डोज कम्प्युटरमा दिनहुँ चलाउने माइक्रोसफ्ट वर्ड, एक्सेल र पावरप्वाइन्ट अब एप्पल आइप्याडमा पनि निःशुल्क चलाउन सकिने भएको छ।
अब एप्पलको आइप्याड प्रयोगकर्ताले एप स्टोरमा गएर अफिस एप डाउनलोड गर्न सक्छन्। जसबाट प्रयोगकर्ताले फाइल पढ्न र क्लाउडमा सेभ गर्न सक्छन । तर,

पत्रकार महासंघको अधिवेशन वैशाख २० मा
नेपाल पत्रकार महासंघको २४ औँ अधिवेशन विश्व प्रेस स्वतन्त्रता दिवस मे ३ अर्थात आगामी वैशाख २० र २१ गते काठमाडौंमा गर्ने निर्णय भएको छ ।सिन्धुपाल्चोकको गाती गाविसस्थित भोटेकोसी नदी किनारमा अवस्थित बोर्डल्यान्ड रिसोर्टमा दुई दिनसम्म बसेको महासंघ केन्द्रीय समितिको बैठकले अधिवेशनको मिति तय गरेको छ । बैठकमा अधिकांश केन्द्रीय

प्रचण्डपुत्र प्रकाशलाई सरकारी जागिरको चिठ्ठा

 

 

एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डका छोरा प्रकाश दाहाललाई सरकारी जागिरको  चिठ्ठा परेको छ ।सरकारले सगरमाथा आधारशिविरमा खडा गर्न लागेको सम्र्पक कार्यालयमा आरोहीका रुपमा प्रकाश दाहालले जागिर पाएका

टी ट्वान्टी विश्वकपमा नेपालको दोस्रो शानदार जीत, अफगानिस्तानलाई ९ विकेटले हरायो
रोमाञ्चक खेलमा नेपालले अफगानीस्तानविरुद्ध ऐतिहासिक जित दर्ता गरेको छ । टी२० विश्वकपको समूह चरणको तेस्रा खेलमा नेपालले अफगानीस्तान विरुद्ध ९ रनले विजयी भएको हो । क्रिकेट प्रतियोगितामा नेपालले वान डे मान्यता पाएको अफगानीस्तानलाई हराएको यो पहिलो पटक हो । सुबास खकुरेलको ऐतिहासिक अर्धशतकसँगै १४१ रन जोडेको नेपालको लागि दोस्रो

सोसल स्टाटस पोष्ट गर्नुहोस ___________________________

अचम्मको संसार ________________________

भारतका मोहम्मदले नाकले टाइप गरेर बिश्व रेकर्ड कायम गरे

भारतका मोहम्मदले नाकले टाइप गरेर बिश्व रेकर्ड कायम गरे

भारतको हैदराबादका मोहम्मद खुर्सिद हुसेनले नाकले टाइप गरेर बिश्व रेकर्ड कायम गरेका छन् । यसअघि मोहम्मदले सवैभन्दा तिब्र गतिमा अंग्रेजी टाइप गर्ने रेकर्ड कायम गरेका थिए । हालै उनले १७ शब्दको एक वाक्य ४८ दशवलव ६२ सेकेण्डमा लेखेर गिनिज बुक अफ वल्र्ड रेकर्ड नाम लेखाएका छन् । टाइप गरेर बिश्व रेकर्ड कायम गरे

माउन्ट सिजनबुंग ज्वालामुखी विस्फोट, १४ को मृत्यु (फोटो फिचरसहित)

ज्वालामुखी विस्फोट, १४ को मृत्यु (फोटो फिचरसहित)

इण्डोनेशियाको सुमात्रा द्वीवपमा सक्रिय ज्वालामुखी विस्फोट हुँदा आसपासका गाउँका १४ जनाको मृत्यु भएको छ । माउन्ट सिजनबुंग ज्वालामुखी शनिबार विहान विस्फोट भएको थियो । जसका कारण आलो र ढंगाका टुक्राहरु आसपासका दुई किलोमिटर क्षेत्रसम्म फैलिएको थियो । अधिकारीहरुका अनुसार मारिनेमा चार स्कुल बालिका छन्

बिश्वकै एक्सक्लुसिभ फ्लाइटः एउटै बिमानभित्र ओबामा, बुस र हिलारी

बिश्वकै एक्सक्लुसिभ फ्लाइटः एउटै बिमानभित्र ओबामा, बुस र हिलारी

मंगलबार जोहनेसबर्गको एफएनबी फुटबल स्टेडियममा आयोजित नेल्सन मेण्डलाको स्मृतिसभामा विश्वभरका राजनेताहरु सहभागी भए । अमेरिकाका राष्ट्रपति बाराक ओबामा पनि दक्षिण अफि्रका पुग्नु भएको थियो । उहाँसँग पत्नी मिशेल मात्र हैन, पूर्व राष्ट्रपति जर्ज डब्लु बुस र पत्नी लाउरा बुस पनि हुनुहुन्थ्यो । रमाइलोः वर्तमान राष्ट्रपति ओबामा र पूर्व राष्ट्रपति बुस बिमानभित्र आपसमा ठट्टा रमाइलो ...

सेलिब्रेटी समचार __________________

जन्मदिन, पामेला एन्डरसन! मनोरन्जनको दुनियाँमा धनी भनेर चिनिने ओपरा र हृयारी पोर्टरकी क्रियटर जेके रोलिङसँग सन् २०१३ मा अर्को नाम पनि जोडिएको छ ।>माइकल ज्याक्सन, यो नामलाई शायदै कसैले नचिन्लान् । उनले आफ्नो आम्दानीलाई अर्बको सूचिमा पुर्‍याउन सकेका थिएनन् । तर उनकी बहिनी पनि यो वर्षदेखि सबैले खोज्ने सूचिमा परेकी छिन् । कन्र्सट, एल्बम र स्पोन्सरबापतको आम्दानीले मिलेनियर सूचिमा परेकी माइकल ज्याक्सनकी बहिनी जनेट ज्याक्सनको सम्पत्ति १ अर्ब अमेरिकी डलर नाघेको छ ।
भेराइटी म्यागेजिनका अनुसार गत एक वर्षमा ९मे २४ २०१३ सम्म० जेनेट ज्याक्सनले कन्सर्ट टुरबाट ४५ करोड ८० लाख डलर, फर कलर्ड गर्ल फिल्ममा उनको भुमिकाका लागि ३० करोड ४० लाख र दि नटी प्रोसेसर एल्बम बिक्रीबाट २६ करोड  ..................................

पुरा लेख ..

मनोरञ्जन_________________________

‘ओई नेता, बनाई दे संविधान’(भिडियो)

oie-neta

‘नाई मलाई त्यहि केटी चाहिन्छ..’ बोलको प्रयोगवादी गीत गाएर चर्चामा आएका गायक प्रकाश पौडेलको अर्को नयाँ प्रयोगवादी गीत ‘ओई नेता बनाई दे संविधान…’ बजारमा आएको छ । प्रकाशकै संगीत र गोपाल दाहालको शब्द रहेको गीतमा समयमै संविधान बनाउन नेताहरुलाई आग्रह गरिएको छ ।

सलमानको ‘जय हो फ्लप हैन’

Salman-Khan
केही समय अघि आफ्नो चलचित्र ‘जय हो’को असफलताको दोष आफूले लिएका बलिउड नायक सलमान खानले बोली फेरेका छन् । उनले ‘जय हो’ फ्लब नभई हिट भएको दाबी गरेका छन् ।

सामाजिक संजालबाटै \'योगा पोज\' दिएर हट बनेकी योगा गुरु


yoga-guru2सामाजिक संजाल इन्स्टाग्राममा बिभिन्न आशनमा योग गरिरहेका तस्वीर अपलोड गरेर लाउरा कास्परजाकले ६ लाखभन्दा बढि फलोअर मात्र कमाइनन, त्यसकै बलमा योगालाई आफ्नो ब्यबसाय नै बनाएकी छिन्। अहिले दैनिक ६ लाख मानिसले उनका योगा आशनका अपडेट, तस्वीर र भिडियोहरु हेर्छन र आनन्द लिन्छन,


रोनाल्डोलाई रातो कार्ड

Ronaldo-red-cardस्पेनिस ला लिगा फुटबलमा एथ्लेटिको विल्बाओ विरुद्धको खेलमा रियल मड्रिडका क्रिष्टियानो रोनाल्डोले रातो कार्ड पाएका छन् । रोनाल्डोको पास कलेक्ट गर्ने क्रममा करिव बेन्जिमा डि बक्स एरिया नजिकै लडे तर, रेफ्रीले रियलको फल अपील सुनेनन् । त्यतिकैमा रोनाल्डोसँग एल्थेटिको विल्बाओका कार्लोस गुर्पेजी विवाद गर्न पुग्छन् । असन्तुष्ट रोनाल्डोले उनलाई कुइनाले हानेर लडाएपछि रेफ्रीले कार्लोस गुर्पेजीलाई पहेँलो कार्ड दिएका छन् भने  रोनाल्डोलाई रातो कार्ड दिएका छन् ।


फेसबुकमा तपाईको प्रोफाइल कसले चेक गर्‍यो ?

facebook

 गुगलमा तपाईले हु भ्युज माई फेसबुक प्रोफाइल भनेर सर्च गर्नुभयो भने हजारौं नतिजा प्राप्त हुन्छन् । कसैले एप्लिकेसन र कसैले अनेकथरि टिप्स दिएका हुन्छन् । कतिपय यस्ता टिप्स र टुल्सले काम गरेको दावी पनि गरेका छन् । अहिलेसम्म जोजसले फेसबुक प्रोफाइल हेरेको थाहा पाउने टुल भनेर दावी गरिरहेका छन ती सवै झुट हुन, उनीहरुले चाहँदैमा फेसबुकका सूचना ल्याउन सक्दैनन् । फेसबुकको आधिकारिक पेजमा यसबारेमा प्रष्टै भनिएको छ ।


गणेश नेपालीको परिवारलाई सहयोग रकम हस्तान्तरण

रिपोर्टर्स क्लब नेपालमा बिहिबार सिर्जनशील प्रद्धन केन्द्र नेपालकी अध्यक्ष सावित्री बस्नेतको सभापतित्वमा आयोजित रकम हस्तान्तरण कार्यक्रम गर्दै विदेशमा आफ्ना दुइ छोरा गुमाएका गणेश नेपालीको परिवारलाई सिर्जनशील प्रबद्र्धन केन्द्र नेपालको पहलमा अष्ट्रेलियामा रहेका अभिषेक उप्रेतीको फेसबुक सहयोग अभियानमार्फत विभिन्न देशमा छरिएर बसेका नेपालीहरुको पहलमा संकलित रु १ लाख १४ हजार ५ सय रकम सहयोग रकम हस्तान्तरण गरिएको थियो

विदेशमा रहेर पनि गणेश नेपालीको परिवारलाई सहयोग गर्ने नेपालीहरु

Ganesh Nepali
गणेश नेपालीको परिवारलार्इ यतिखेर सहयोगका गर्नेहरु नेपालीहरु विदेशबाट बढी जुटेका छन् । विदेशमा रहेर पनि गणेश नेपालीको परिवारलाई सहयोग गर्ने नेपालीहरुको अगुवा हुन् अष्टेलियामा अध्ययनरत थानापति ८ नुवाकोटका अभिषेक उप्रेती,साउदी अरबमा कार्यरत थानसिंग नुवाकोटका बालकृष्ण पन्त, नुवाकोट थानापतिका नवराज गुरुग, सम्राट रिजाल, थानसिंगका रामहरी डंगोल र श्याम डंगोल । यीनै नेपालीहरुको सहयोगी मन र हातबाट  गणेश नेपालीको परिवारमा परेको पीडालाई आर्थिक राहत दिने उद्देश्यले चलाइएको "गणेश नेपालीको परिवारलाई सहयोग गरौ "फेसबुक पेजबाट आर्थिक सहयोग जुट्ने क्रम जारी रहेको छ ।

युनिटी काण्ड संगठित अपराध अध्यक्षसहित १२ लाई जेल सजायको फैसला

 

 

unity tower

जिल्ला अदालत ललितपुरले युनिटीका अध्यक्ष काशी गुरुङसहित १२ सञ्चालकलाई दोषी ठहर गर्दै जेल सजायको फैसला गरेको छ भने एक सय जनालाई भने सफाइ दिएको छ ।
अदालतले अध्यक्ष गुरुङसहित १२ सञ्चालकलाई ३-३ वर्ष जेल सजाय तोकेको छ । उनीहरुबाट जनही एक करोड ६ लाख २६ हजार २ सय ७६ रुपैयाँ असलु गर्न भनेको छ । सदस्यहरुको फसेको रकम फिर्ता गर्न अदालतले निर्देशन दिएको छ ।

शब्द ज्ञान भण्डार ______

लेख रचना

लेख रचना लेख रचना लेख रचना लेख रचना लेख रचना लेख रचना लेख रचना लेख रचना लेख रचना लेख रचना लेख रचना लेख रचना लेख रचना लेख रचना

कविता

कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता कविता

सामान्य ज्ञान

सामान्य ज्ञान सामान्य ज्ञान सामान्य ज्ञान सामान्य ज्ञान सामान्य ज्ञान सामान्य ज्ञान सामान्य ज्ञान सामान्य ज्ञान सामान्य ज्ञान सामान्य ज्ञान सामान्य ज्ञान सामान्य ज्ञान सामान्य ज्ञान

मेरो आवाज _____________

निर्वाचनपछिको जनताको मत अपहरण गरिएकै होः रोशन भारती, राष्टिय चुरे भावर पार्टी
मेरो निर्वाचन

पहिलो संविधानसभामा पनि अनौपचारिक रुपमा सेना परिचालन भएकै हो

सेनाले सरकारले जे भन्यो त्यो मान्छ ?
नेपाली सेनाले कानून सम्मत आदेश मान्छ । नेपाली सेनाले अहिलेसम्म कानून मिचेको कहि देख्नु भएको छ ? कानून मिचे उसैलाई कारवाही हुन्छ ।
सेना परिचालन गरेर गरिएको निर्वाचनले मुलुकलाई निकास दिन्छ ?
चुनावमा नेपाली सेना कुनै न

मापसेको नाममा ट्राफिक प्रहरीले आफूलाई झुक्याएको कलाकार गिरीको दावी

 मापसेको नाममा ट्राफिक प्रहरीले आफूलाई झुक्याएको कलाकार गिरीको दावी

मापसे चेकिङका क्रममा मेरो सवारी अनुमतिपत्र प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको बिषयमा केहिदिनयता बिभिन्न संचारमाध्यममा प्रकाशित÷प्रशारित समाचारबाट आम जनमानसमा भ्रम सृजना भएकाले स्पष्ट पार्न यो बिज्ञप्ति जारी गरेको छु । मापसे परिक्षणका क्रममा केहि महिनाअघि मेरो सबारी चालक अनुमतिपत्र प्रहरीले नियन्त्रणमा

जिवन कथा _________________

गायिका अञ्जु पन्तका पूर्वपति भन्छन्-हो म उनीप्रति क्रेजी थिएँ

गायिका अञ्जु पन्तका पूर्वपति भन्छन्-हो म उनीप्रति क्रेजी थिएँ

माया भन्ने अचम्मको चिज हो, जानियो भने गिफ्ट (उपहार) हो जानिएन भने श्राप हो । कहिले स्वर्गीय आनन्द दिन्छ, कहिले जीन्दगीमा नराम्रो चोट दिन्छ । मेरो अनुभवमा माया भन्ने कुरा मलाई माया नगर्ने गलफ्रेण्ड जस्तो लाग्छ । मैले जसलाई माया गरेँ, एकदमै मन पराएँ, त्यो मान्छेबाट मैले केहिल्यै माया पाइँन । सायद मेरो किसमत नै होला । जसलाई म मन पराउँदिन, उ म भनेपछि मरिहत्ते गर्छन्।’  गायिका अञ्जु पन्तको हकमा पनि यही नै सत्य हो त ?

स्वास्थ्य र सुन्दरता _____________

पुरुषत्व बढाउने ८ काइदा

glamour

कुनैपनि पुरुषको शरीरमा टेस्टोस्टेरोन अर्थात् मेल हर्मोनको स्तर कम भयो भने त्यसले विभिन्न खाले शारीरिक कमजोरीका साथै यौनिक रुपमा पनि कमजोर बनाउँछ । यो हर्मोनले पुरुषमा यौन लक्षण तथा क्षमतामा समेत वृद्धि गर्छ । यसको सम्बन्ध

काँचो लसुन घटाउँछ क्यान्सरको खतरा

glamour

लसुनमा औषधीय गुण हुन्छ भन्ने कुरा त हामी धेरैलाई थाहा छ । तर यसमा क्यान्सर प्रतिरोधी गुण समेत हुन्छ भन्ने कुरा धेरैलाई थाहा नहुन सक्छ । पछिल्लो अध्ययनले लसुनका केश्राको नियमित सेवन

यी हुन् क्याल्सियमका उत्तम श्रोत

glamour

सन्तुलित भोजनका लागि क्याल्सियम एक अनिवार्य लवण हो । हामीले खाने खानामा केही हिस्सा क्याल्सियम हुनैपर्छ । हड्डी स्वस्थ तथा बलियो बनाउन तथा रक्त कोषिकाको निर्माणका लागि क्याल्सियम अनिवार्य हुन्छ