• नाकावन्दीको विरोध

  नाकावन्दीको विरोध भारतीय नाकाबन्दीको विरोध र जातीय सदभाव कायम राख्न आह्वान गर्दै मंगलबार पोखरामा निकालिएको सदभाव...

 • Bhaktapur durbar square

  भक्तपुर दरवार स्क्वायरमा झ्यालमा कुँदीएको कलात्ममक कृति । तस्विर : नेपालपाटी

 • pakstani samagri at pokhara mahotsab

  पोखरा महोत्सवमा पाकीस्तानि सामाग्री बिक्रि गर्न बसेकी पाकीस्तानि व्यापारी । तस्विर : नेपालापटी

 • Local home at pokhara mahotsab

  पोखरा महोत्सवमा सजाइएको स्थानीय कला र शैली झल्कने घर । तस्विर : नेपालापटी

 • Gai Goth in tarukama

  नुवाकोटको तारुकामा गाई बान्न बनाईएको गोठ । तस्विर : नेपालपाटी

 • parmananda jha at International film festival opening

  काठमाण्डौमा जारी अन्र्तराष्ट्रिय चलचित्र महोत्सव उद्घाटनमा उपराष्ट्रपति परमानन्द झा । तस्विर : नेपालपाटी

तर्क वितर्क

 • Bishnu gautam

  हामीले देशलाई हेरेको, हेरेर देखेको, देखेर दुखेको अनि यस्को महत्व बुझेको दिन नेपाल संसारको सबैभन्दा समुन्नत देश हुने छ । :- विष्णु गौतम

 • Soreeta Acharya

  नेपाललाई अटल र स्वतन्त्र बनाइराख्न आफ्नो प्राण आहुती गर्ने सहिदलाइ अबमुल्यन नगर्न सबै नेताहरूलाइ अनुरोध गर्दछु ।:–सोरिता आचार्य

 • Chiranjibi-Paudel

  राष्ट्रिय पोशाक दौरा सूरुवाल लगाउनुलाई महेन्द्रीय राष्ट्रवाद भन्छन् माओवादी विद्वानहरु । तर, प्रचण्डीय लम्पसारवाद भन्दा महेन्द्रीय राष्ट्रवाद कता हो कता बेटर होइन ?

कालोबजारभन्दा चिनियाँ इन्धन नै ठीक

कालोबजारभन्दा चिनियाँ इन्धन नै ठीक

Daily News

	Moiest flag

१६ मंसिर, काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले कात्तिक पहिलो साता विराटनगरस्थित विराट पेट्रोलियमसँग प्रतिलिटर १ सय ९९ रुपैयाँमा पेट्रोल र १ सय ८७ रुपैयाँमा डिजेल (करबाहेक) खरिद सम्झौता गर्यो । चीनसँग...

व्यवस्थापिका संसदको अधिबेशन सुरु

समयमै संविधान जारी गर्न नेताहरु प्रतिवद्ध

Daily News

	BICC

काठमाण्डौ १२ माघ । व्यवस्थापिका संसदको अधिवेशन आजबाट सुरु भएको छ । आज बसेको संसदको पहिलो बैठकमा बोल्दै राजनीतिक दलका शिर्ष नेताहरुले तोकेकै समयमा जनताले चाहेको संविधान जारी गर्न प्रतिवद्ध...

कांग्रेसको संसदीय दलको नेतामा कोईराला निर्वाचित...

कोईरालाको १०५ मत, देउवाको ८९ मत

Daily News

	sushil koirala

काठमाण्डौ १२ माघ । नेपाली कांग्रेसको संसदीय दलको नेतामा सभापति सुशिल कोईराला निर्वाचित भएका छन् । सभापति कोईरालाले १०५ मत ल्याएर विजयी भएका हुन् । कोईरालाका प्रतिद्वन्दी बरिष्ठ नेता...

»  कालोबजारभन्दा चिनियाँ इन्धन नै ठीक

»  व्यवस्थापिका संसदको अधिबेशन सुरु

»  दूध बेचेर ८ जनाको परिवार पाल्दै बन्जाडे

»  बच्चाहरुको अश्लील भिडियो रोक्न गुगलको डाटा बेस...

»  कांग्रेसको संसदीय दलको नेतामा कोईराला निर्वाचित...

»  दाहाल र भट्टराईलाई गोली हान्ने धम्की

»  फेसबुकको गोप्य फोल्डर खोल्नुभयो ?

»  ६८ जिल्लामा पोलियो थोपा खुवाइयो

»  भारतको गणतन्त्र दिवसमा नेपालको शुभकामना

»  भारत आज ६५ औं गणतन्त्र दिवस मनाउँदै

»  हिरोईन होईन बरु निर्देशक शोषित हुन्छ

»  पाँच अर्बमा दोस्रो ‘सिंहदरबार’ बबरमहलमा बन्ने...

»  नेदरल्याण्डसंग नेपाल ७ विकेटले पराजित

»  संसद अधिवेशन आजदेखि

»  आज विश्व कुष्ठरोग दिवस

»  स्थगित निर्वाचनमा मेशिनबाटै मतदान सुरु (अपडेट)...

»  दलको नेताका लागी कोईराला र देउवा मैदानमा

»  एपीएफलाई तीन स्वर्ण

कांग्रेसमा नेता बन्न आज मनोनयन गर्नुपर्ने...

nc party ca

Daily News

काठमाडौँ, ११ माघ । नेपाली कांग्रेसमा संसदीय दलको नेता बन्न शनिबार मनोनयन दर्ता गर्नुपर्ने भएको छ । शनिबार नै उम्मेदवारको अन्तिम नामावली प्रकाशन गर्ने निर्वाचन समितिका संयोजक एवम् कांग्रेस...

एमाले संसदीय दलको नेता छान्ने तयारीमा

cpn-uml

Daily News

काठमाडौँ, ११ माघ । संसदीय दलको नेता चयनलगायत विषयमा छलफल गर्न एमालेले शनिबार स्थायी समिति बैठक बोलाएको छ । बैठकले संसदीय दलको नेता कसलाई बनाउने भन्नेमा समझदारी बनाउने प्रयास गर्नेछ ।...

गजेन्द्रनारायण ‘राजनेता’ भएको दावी

'Politician'

Daily News

काठमाडौं, १० माघ । नेपाल सद्भावना पार्टी (गजेन्द्रवादी)ले स्व. गजेन्द्र नारायण सिंहको १२ औं पुण्यतिथिको अवसरमा ‘व्यक्तित्व एवम् चिन्तन’ कार्यक्रमको आयोजना गरेको छ । नेपाल सद्भावना पार्टीका...

समाचार All News

भारतको गणतन्त्र दिवसमा नेपालको शुभकामना

Khilraj and rambaran

काठमाडौँ, १२ माघ । भारतको ६५ औँ गणतन्त्र दिवसका अवसरमा राष्ट्रपति डा. रामवरण यादव र मन्त्रिपरिषद्का अध्यक्ष खिलराज रेग्मीले बधाई दिएका छन् । परराष्ट्र मन्त्रालयका अनुसार राष्ट्रपति यादवले भारतका राष्ट्रपति प्रणव मुखर्जी र मन्त्रिपरिषद्का अध्यक्ष रेग्मीले भारतका प्रधानमन्त्री डा. मनमोहन सिंहलाई छुट्टाछुट्टै सन्देश पठाई नेपाल र भारतबीच रहेको सदियाँै पुरानो सम्बन्ध आगामी दिनमा अझ प्रगाढ हुने विश्वास व्यक्त गरेका छन् । सन्देशमा उनीहरुले भारतीय जनताको प्रगति र समृद्धिको कामना पनि गरेका छन् । भारतको गणतन्त्र दिवसको अवसरमा नेपालमा पनि विभिन्न कार्यक्रम आयोजना गरिएका छन् । यसैबीच, अस्ट्रेलियाको राष्ट्रिय दिवसका अवसरमा राष्ट्रपति डा. यादव र मन्त्रिपरिषद्का अध्यक्ष रेग्मीले त्यहाँका गभर्नर जनरल र प्रधानमन्त्रीलाई बेग्लाबेग्लै सन्देश पठाई...

पाँच अर्बमा दोस्रो ‘सिंहदरबार’ बबरमहलमा बन्ने

BABARMAHAL

काठमाडौँ, १२ माघ । सहरी विकास मन्त्रालयले राजधानीको बबरमहल क्षेत्रमा सिंहदरबारपछिको दोस्रो ठूलो ‘प्रशासनिक केन्द्र’ बनाउने प्रस्ताव अगाडि सारेको छ । विभिन्न सरकारी कार्यालय रहेको बबरमहल क्षेत्रको ५९ रोपनी जग्गामा ठूलो कम्प्लेक्स बनाउने प्रस्ताव छ । त्यहाँको ५९ रोपनीमध्ये ३४ प्रतिशत जग्गामा भवन रहनेछ । सिंहदरबारमा नअटेका मन्त्रालय, विभाग र कार्यालयलाई त्यहाँ सार्ने सरकारी योजना छ । सहरी विकास तथा भवन निर्माण विभागका उपमहानिर्देशक शिवहरि...

आज विश्व कुष्ठरोग दिवस

Leprosy day flex

काठमाडौँ, १२ माघ । आज ६१ औं विश्व कुष्ठरोग दिवस, नेपालमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाइदै छ । ‘भेदभावको अन्त्य र प्रभावितको पुर्नस्थापना, कुष्ठरोग मुक्त समाज हाम्रो प्रतिबद्धता’ भन्ने नाराका साथ नेपालमा यो दिवस मनाइदै छ। हरेक वर्षको जनवरी महिनाको अन्तिम आइतबार विश्व कुष्ठरोग दिवस मनाइने गरिन्छ । नेपालमा कुष्ठरोग निवारणको अवस्थामा रहेपनि नयाँ बिरामीहरु देखा पर्दै गएकाले चुनौती थपिँदै गएको चिकित्सकले बताएका छन् । सरकारले २०६६ सालमा नेपालबाट...

संविधान सभा / संसद All News

संसद अधिवेशन आजदेखि

Parliament

काठमाडौँ, १२ माघ । व्यवस्थापिका संसदको पहिलो अधिवेशन आज सुरु हुँदैछ । मन्त्रिपरिषदका अध्यक्ष खिलराज रेग्मीको सिफारिसमा राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवले दिउँसो ३ बजे बस्नेगरी संसद वैठक आह्वान गरेका हुन । पहिलो दिनको बैठक औपचारिकतामै सीमित हुने संसद सचिवालयका एक उच्च अधिकारीले बताए । संसद सचिवालयका अनुसार बैठकमा राष्ट्रपतिको कार्यालयबाट प्राप्त पत्र पढेर सुनाउने, व्यवस्थापिका संसदको नियमावली तयार नभएकाले पहिलेको नियमावलीका आधारमा कार्यसम्पादन गर्ने र बाधा अड्काउ सम्बन्धि अध्यादेश विधेयकको रुपमा आगामी वैठकमा पेश गर्नेगरी कार्यसूची तय भएको छ ।  यसका साथै विभिन्न दलका सभासदहरुले शुन्य र विशेष समयमा आ–आफ्ना भनाई राख्ने छन् ।... . . .

दाहाल दलको नेता बन्ने मनस्थितिमा

pushpakamal dahal

काठमाडौँ, १० माघ । संसदयी दलको नेताबारे एमाओवादीमा दोस्रो तहका नेताबीच विवाद बढ्न थालेपछि अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले आफैं बन्ने मनस्थिति बनाएका छन् । ‘संसदीय दलको नेता को हुने भन्ने विवाद बढ्न थालेपछि अध्यक्षले आफैं हुने मनस्थिति बनाउनु भएको छ’ दाहाल निकट स्रोतले भन्यो, ‘अध्यक्ष नै भएपछि विवाद हुदैन... . . .

जनताले चाहेको संविधान देऊ : अन्तर्राष्ट्रिय समुदाय

काठमाडौँ, १० माघ । नेपालका मित्र तथा दातृ राष्ट्रहरूले जनताले चाहेको जस्तो संविधान तत्परतासाथ जारी गर्न संयुक्त रूपमा अपिल गरेका छन् । नेपालको पछिल्लो घटनाक्रमका बारेमा अन्तर्राष्ट्रिय समुदायका तर्फबाट नेपालस्थित संयुक्त राष्ट्रसंघीय कार्यालय पुल्चोकले यस्तो अपिल गरेको हो । केही समयदेखि काठमाडौंस्थित... . . .

विचार All News

आधुनिक शिक्षामा समेटिनु पर्ने कुराहरु :

	Ramnath khanal

रामनाथ खनाल । शिक्षा ज्ञानको ज्योति हो, आधुनिक युगमा शिक्षा विनाको मानव जीवन सार्थक बन्न सक्दैन । अर्थपूर्ण ज्ञान नै शिक्षाको आधुनिक रुप हो । शिक्षा निरन्तरको अध्ययन पश्चात ज्ञान प्राप्त गर्ने अर्थात् विद्योपार्जन अवस्था हो । शिक्षाले मानिसको रुचि, योग्यता, क्षमता, सामाजिक, साँस्कृतिक,...

अन्तरवार्ता All News

‘गुटको फेरो समातेर नेता भइदैन’

	Rajib Pahari

अहिलेको परिस्थिति भनेको सिंगो मुलुकले सहमति, सहकार्य खोजेको छ । र एमाले सधै राष्ट्रिय सहमति र सहकार्यको पक्षमा छ भने पार्टी भित्र पनि सहमति र सहकार्य हुनैपर्छ । सिंगो मुलुकको समस्या समाधान गर्न सहमति र सहकार्य गर्नुपर्छ भन्ने अनि आफ्नो महाधिवेशनमा अमुक पद प्राप्ति गर्न, पदमा रहिरहन,...

अर्थ All News

दूध बेचेर ८ जनाको परिवार पाल्दै बन्जाडे

milk baje

चक्र केसी, प्यूठान १२ माघ । प्यूठान खलंगा–१ कसेरीका इन्द्रप्रसाद बन्जाडेले आफूले पालेका भैंसीको दुध बेचेर वार्षिक हजाराँै रुपैयाँ आम्दानी गर्दै आएका छन् । कृषि पेसा गर्दै आएका बन्जाडेले २०२४ सालदेखि दुध संकलनका लागि भैंसी पाल्न थालेका हुन । सदरमुकाम खलंगा बजारमा २०२४ सालदेखि उहाँले दुध विक्री गर्दै आएको बताए । शुरुमा आफ्ना साथीभाईबाट ८ सय ऋण लिएर भैंसी पाल्न शुरु गरेको बन्जाडेले बताए । जिल्ला शिक्षा र पशुसेवा...

अर्थमन्त्रीले भने ‘स्वधर्म आत्मसात् गर्नुस्’

Minister of Finance

विराटनगर ११ माघ । अर्थमन्त्री शंकरप्रसाद कोइरालाले राजनीतिक संक्रमणको व्यवस्थापन गर्न बनेको वर्तमान सरकारले आर्थिक एजेण्डालाई महत्व दिएको बताएका छन् । उद्योग संगठन मोरङगको नव निर्वाचित पदाधिकारीहरुको पदस्थापन समारोहलाई सम्बोधन गर्दै...

बाबुराम भट्टराईको नयाँ नेपाल बनाउने सपना

Baburam Bhattarai New Nepal dream

काठमाडौँ, ११ माघ । पूर्वप्रधानमन्त्री एवम् एकीकृत नेकपा माओवादीमा नेता डा. बाबुराम भट्टराई फेसबुकमार्फत बेलाबेलामा चर्चामा आउने गरेका छन् । कहिले नेतृत्व परिर्वतनको कुरा उठाउने त कहिले नीतिगत परिर्वतन । तर शनिबार भने उनले भिन्न खालको कुरा उठाए...

<Nepal Stock Exchange Ltd Closing Price Nepse Today s Commercial Banks Code

Weather Kathmandu

भारत आज ६५ औं गणतन्त्र दिवस मनाउँदै

India's 65 th Republic Day

काठमाडौँ, १२ माघ । भारतले आफ्नो ६५ औं गणतन्त्र दिवस आज मनाउँदैछ । दिवसको अवसरमा भारत सरकारले आफ्नो शक्ति प्रदर्शनका साथै विभिन्न कार्यक्रम गर्दैछ । भारतीय राष्ट्रपति प्रणव मुखर्जीले दिएको सन्देशमा दुनियाँलाई लोभमा...

दिल्लीका मुख्यमन्त्री केजरवालको धर्ना स्थगित

दिल्लीका मुख्यमन्त्री केजरवालको धर्ना स्थगित

७ माघ, काठमाडौं । दिल्लीका मुख्यमन्त्री अरविन्द केजरीवालले सोमबारदेखि जारी धर्ना स्थगित गरेका छन् । दिल्लीका उपराज्यपाल नजीब जंगले आरोपित चार पुलिसलाई छानविन पुरा नभएसम्म छुट्टीमा पठाउँदै धर्ना स्थागित गर्न अपील गरेका...

बच्चाहरुको अश्लील भिडियो रोक्न गुगलको डाटा बेस

Google service

काठमाण्डौ । गुगलले बच्चाहरूको अश्लील भिडियो नियन्त्रण गर्न नयाँ डाटाबेस तयार पारेको छ । इन्टरनेटमा छ्याप्छ्याप्ती उपलब्ध यस्ता भिडियो तथा तस्बिरले बच्चाहरूको मनोविज्ञानमा असर पार्ने ठहर गर्दै गुगलले...

फेसबुकको गोप्य फोल्डर खोल्नुभयो ?

Facebook logo

काठमाण्डौ । फेसबुकको गोप्य फोल्डरका रुपमा रहेको ‘अदर’ नामको फोल्डर खोल्ने गर्नुभएको छ ? हामी धेरैले उक्त फोल्डर खोलेर त्यसका म्यासेज हेर्ने गर्दैनौँ । तर उक्त फोल्डरमा हामीले अन्त कतै नदेखेका...

मनोरञ्जन

All News

नयां रिलिज

producer
music nepal
biteka pal

हिरोईन होईन बरु निर्देशक शोषित हुन्छ

Barun adhikari director

वरुण अधिकारी, निर्देशक । सिरियलमा काम गर्दै थिएँ । सुरुमा प्रोड्युसर भएर काम गरेँ पछी काम गर्दै जाँदा निर्देशनमा हात हालेँ । लामो समय काम गरिसकेपछीको अनुभवले एक खालको ज्ञान र आत्मविश्वास प्राप्त भएको थियो । त्यही ज्ञान र आत्मविश्वासलाई...

परिवारको हौसला र प्रोत्साहन मेरो उर्जा

Shreyasi chemjong

गायीका श्रेयासी चेम्जोङ्ग । कोईलीको भाकासँगै गाइरहुँ जस्तो लाग्छ.... मेरो पहिलो गीत हो । आठ बर्षको हुँदा कञ्चन डिजिटल स्टुडियोमा यो गीत रेकर्ड गराएपछी नै मेरो औपचारीक गायन यात्रा सुरु भएको हो । मैले नौ बर्षको उमेरमा आफ्नो...

मोडल वाच

 • मोडल अयुशा श्रेष्ठ

  मोडल अयुशा श्रेष्ठ

 • मोडल सिर्जना थापा

  मोडल सिर्जना थापा

नेदरल्याण्डसंग नेपाल ७ विकेटले पराजित

Nepal VS Netherlands

काठमाडौँ, १२ माघ । विश्वकप छनोट प्रतियोगिताको सातौं स्थानका लागि भएको खेलमा पनि नेपाल पराजित भएको छ । नेदरल्याण्ड विरुद्धको खेलमा नेपाल ७ विकेटले पराजित भएको हो । टस हारेर पहिलो व्याटिङ थालेको नेपालले खराब प्रदर्शन...

एपीएफलाई तीन स्वर्ण

काठमाडौं, ११ माघ । सशस्त्र प्रहरी बलको एपीएफ क्लबले प्रथम लुम्बिनी राष्ट्रिय च्याम्पियनसिपअन्तर्गत १२ औं राष्ट्रिय लनटेनिसमा सर्वाधिक तीन स्वर्ण पदक जितेको छ । पाँच स्पर्धा समावेश प्रतियोगितामा काठमाडौं र कास्कीले...

गोहिको मुखबाट फुत्किएपछि

harin1

यो तस्विरमा तपाई एक गोहिले अफ्रिकामा पाइने एम्पेला भन्ने जनावरलाई आक्रमण गरेको छ । तर त्यो जनवार आप्mनो बल लगाएर आक्रमणबाट बच्न सफल भएको छ । तस्विर फोटो ग्राफर रब ब्रुक्ले आफू र आप्mनो श्रीमती सुसंग जम्बियामा रहेको...

मुखमा आठ महिनासम्म बाँसको टुक्रा

aligator

कुनै खोच्ने चिजले तपाईलाई खोच्यो भने कति दुख्छ । पक्कैपनि धेरै पिडा होला । यहाँ एक चाइनीज महिला फु जिनफेनकाले आफ्नो अनुहारमा पाँच इन्च लामो बासको टुक्रा लिएर आठ महिनासम्म डाक्टरलाई नदेखाई बसिन् । पक्कै कुनै खोच्ने...

भद्रगोल
what the flop
Interview
sajha sawal
Indian idol
bhadragol
tito satya